Newborn / focení novorozenců

newborn photography Prague, Focení novorozenců Praha, miminka
Focení miminka Praha
Focení miminka – Praha

Informace o focení newborn

Nejlepší věk pro focení miminka je cca od narození 14 dní jejich života! V této době miminka ještě hodně spinkají . Čím je miminko starší, tak uspávání je někdy hodně zdlouhavé a náročné. Focení newborn trvá někdy i 2-4 hodiny. Je třeba se na to připravit a s touto dobou počítat. Pokud přijdete s miminkem později, je focení o dost složitější a časově náročnější. Větší miminka už více reagují na okolí, roztahují ručičky a nožičky a hůře se uspávají a polohují.

Fotografování probíhá v ateliéru, kde se těm nejmenším plně podřizuje vše včetně teploty v místnosti.

Fotoateliér Praha, focení miminka
Newborn fotografka Praha

S sebou si vezměte přebalovací podložku, věci potřebné pro přebalování a hlavně dostatek mléka (pokud plně nekojíte) pro miminko, jedí zde častěji než doma. Nezapomeňte na dudlík, i když ho Vaše miminko zrovna moc „nemusí“, pomůže uklidnit.

Při focení vznikají spící i koukavé fotky, pokud se focení účastní i tatínek, fotíme i společné rodinné záběry. Miminka se fotí převážně nahá nebo v nějaké čelence či čepičce.

Při focení dbám na maximální bezpečí miminka a focení přizpůsobuji jeho potřebám, protože každé miminko je jiné


V ateliéru je k dispozici velký výběr rekvizit a oblečků, které jsou nedílnou součástí newborn fotografovaní. Pokud máte doma něco „srdcového“, vezměte s sebou :-).

Newborn focení se fotí s miminky do 14 dní věku, jelikož miminko si v tomto krátkém časovém období pamatuje svou polohu z bříška, která je mu příjemná, tudíž se do ní dá krásně polohovat a většinu času ještě spí

Spolu zastavíme čas

Focení miminka, newborn focení

Pro rodiče je vhodné bílé (světlé) tričko, tílko, košile, blůzka. Vezměte i tmavou variantu ( černou, stačí hořejší díl). Je velice důležité, aby nic neodvádělo pozornost od miminka a tak raději dejte přednost jednoduchosti a vyvarujte se výrazných vzorů, nápisů a značek.


Portfolio