Focení miminek a novorozenců

Miminka fotím v ateliéru nejlépe do 14 dnů od narození.
Doporučuji se informovat ohledně volného termínu focení už v těhotenství. Fotografování probíhá v ateliéru a trvá obvyklé 2 až 4 hodiny. Doporučuji focení miminka objednávat aspoň 2 týdny před narození dítěte.

Tento druh focení je náročnější na čas (2 až 3 hodiny) a samozřejmě i na trpělivost ze strany rodičů. Velmi důležité je fotit miminko nejlépe do 14 dnů od narození, kdy hodně spinká a nebývá takový problém ho uspat. Pokud přijdete s miminkem později, je focení o dost složitější a časově náročnější. Větší miminka už více reagují na okolí, roztahují ručičky a nožičky a hůře se uspávají a polohují.

S sebou si vezměte přebalovací podložku, věci potřebné pro přebalování, zavinovačku (deku), látkové plenky a hlavně dostatek mléka (pokud plně nekojíte) pro miminko. Nezapomeňte na dudlík, i když ho Vaše miminko zrovna moc „nemusí“, pomůže uklidnit. Miminko doporučuji nakrmit až u mě v ateliéru.

Při focení vznikají spící i koukající fotky, pokud se focení účastní i tatínek, fotíme i společné rodinné záběry. Miminka se fotí převážně nahá nebo v nějaké čelence či čepičce.
V ateliéru je k dispozici velký výběr rekvizit a oblečků, které jsou nedílnou součástí newborn fotografovaní. Pokud máte doma něco „srdcového“, vezměte s sebou :-).