Informace o focení

Jak focení probíhá?

Focení probíhá po předchozí domluvě na adrese: Benická 3291/1, 100 00 Praha – Strašnice. Focení trvá přibližně hodinu – hodinu a půl, u dětí záleží jak dlouho je to baví. Objednávat se lze telefonicky, emailem nebo pomocí kontaktního formuláře. Objednání termínu je závazné v momentě zpětného potvrzení zvoleného termínu fotografem a v závislosti na situacích (především nevhodné počasí v případě focení venku) se může ze strany fotografa měnit. Zrušení termínu méně jak 2 dny před focením je možné pouze telefonicky, nebo sms. Po objednání dostanete potvrzující e-mail s podrobnými informacemi.

Pokud má zákazník nějaké zvláštní požadavky na fotografie (určité téma, rekvizitu, počet, představu ….) sdělí toto fotografovi před focením. V případě, že se zákazník bez omluvy nedostaví do 20 min. od smluveného termínu, fotografování již nebude uskutečněno a fotograf smí opustit atelier. V atelieru je zakázáno pořizovat jakékoliv fotografie zákazníkem bez předchozí domluvy.

Jak se fotografie vybírají?

Do 3 dnů od fotografování zákazník obdrží na email odkaz na online galerii s neupravenými náhledy, kde je možné přihlášení pouze pod individuálním heslem přiřazeném konkrétnímu zákazníkovi. Náhledové fotografie jsou určeny výhradně pro výběr k retušování – jsou v nízkém rozlišení, opatřeny vodoznakem a podle autorského zákona č. 121/2000 sb je zakázáno tyto fotografie jakkoliv dále upravovat nebo používat bez písemného souhlasu provozovatele.

V ceně je základní úprava fotografií – kontrast, zabarvení, ořez, apod. stejně jako drobné retuše pleti (pupínky, flíčky, drobné vrásky apod.) Rozsáhlé retuše jako např. úprava oblečení, zeštíhlování, odstraňování “druhé brady”, přebarvování odrostů apod. jsou možné pouze po předchozí domluvě.

Dodání fotografií se může lišit dle vytíženosti. Zpravidla jsou fotografie zpracovány do 3 týdnů od zaslání výběru zákazníka. Upravené fotografie dostane klient elektronicky odkazem ke stažení z úložiště, jehož platnost je 3 měsíce. Po této době jsou fotky z úložiště odstraněny a není možnost je znovu získat. Fotografie jsou dodány v plném rozlišení bez loga ve formátu 2:3. V barevném a černobílém provedení. Zákazník je povinen nakládat s fotografiemi pouze v rozsahu, jež mu dovoluje autorský zákon.

Reklamace

Garance vrácení peněz je možná v případě nespokojenosti. Reklamace je možná pouze na technicky nezdařilé fotografie. Nespokojenost s vlastním vzhledem nelze reklamovat. Tuto situaci je nutné nahlásit po zhlédnutí náhledu fotografií, nikoliv při dodání vyretušovaných fotografií. Odesláním výběru fotek k retuši klient souhlasí se zpracováním fotek bez možnosti reklamace. Odsouhlasením těchto obchodních podmínek berete na vědomí autorský styl a styl zpracování – nelze ho poté reklamovat.

Prezentace na Facebooku a na webu

Pokud si nepřejete své fotky zveřejnit na mém webu či Facebookové stránce, prosím napište mi to. Jinak si vyhrazuji právo fotky zveřejnit.

Zákazník bere na vědomí, že zpracování jeho osobních údajů, které fotografovi poskytl v souvislosti s poskytnutím služby, fotograf zpracovává a bude zpracovávat z titulu plnění s odkazem na čl. 6 odst. 1 písm. b) Nařízení (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Účelem zpracování je evidence smluvní spolupráce a uplatnění případné reklamace. Fotograf bude zpracovávat osobní údaje zákazníka v souladu se zákonem č. 563/1991 Sb., zákon o účetnictví 5 let, následně údaje zlikviduje. Zákazník je tímto seznámen se svými právy, tedy právy subjektu údajů. Je si vědom svých práv v souladu s čl. 15 – 20 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679, zejména práva na přístup k osobním údajům, práva na opravu a právo na výmaz.