OBJEDNÁNÍ A REZERVACE

Ideálně 2 – 3 týdny předem, nejlépe telefonicky.

Tel. číslo: +420 608 620 816

E-mail: info@silviphotography.cz

 

TĚHOTENSKÉ FOCENÍ

Zachyťte jedny z nejkrásnějších okamžiků Vašeho života

Ideální čas pro focení nastávající maminky je v období mezi koncem sedmého a začátkem osmého měsíce, kdy je bříško již veliké a zároveň maminka se ještě necítí být unavená. Fotit se můžete sama nebo s partnerem i s dalšími vašimi dětmi. Doporučuji vyhnout se oblečení s výraznými vzory, potisky a nápisy.

Je dobré mít prádlo černé i bílé barvy, ale ani ostatními barvami nic nezkazíte. Na focení Vám velmi ráda zapůjčím šaty, které vidíte v galerii.

Doba focení je individuální a trvá přibližně 60-90 min. Těhotenské focení může probíhat v ateliéru nebo v exteriéru, dovolí-li to počasí.

 

 

 

 

FOCENÍ NOVOROZENCŮ / NEWBORN FOCENÍ

Novorozeňátka fotím v ateliéru nejlépe do 14 dnů od narození.
Doporučuji se informovat ohledně volného termínu focení už v těhotenství.

Fotografování probíhá v ateliéru, kde se těm nejmenším plně vše podřizuje včetně teploty v místnosti.

Nejlepší věk pro focení newborn je cca od narození -14 dní jejich života! V této době miminka ještě hodně spinkají . Čím je miminko starší, tak uspávání je někdy hodně zdlouhavé a náročné. Focení newborn trvá někdy i 2-4 hodiny. Je třeba se na to připravit a s touto dobou počítat. Pokud přijdete s miminkem později, je focení o dost složitější a časově náročnější. Větší miminka už více reagují na okolí, roztahují ručičky a nožičky a hůře se uspávají a polohují.

S sebou si vezměte přebalovací podložku, věci potřebné pro přebalování a hlavně dostatek mléka (pokud plně nekojíte) pro miminko, jedí zde častěji než doma. Nezapomeňte na dudlík, i když ho Vaše miminko zrovna moc „nemusí“, pomůže uklidnit.

Při focení vznikají spící i koukavé fotky, pokud se focení účastní i tatínek, fotíme i společné rodinné záběry. Miminka se fotí převážně nahá nebo v nějaké čelence či čepičce.
V ateliéru je k dispozici velký výběr rekvizit a oblečků, které jsou nedílnou součástí newborn fotografovaní. Pokud máte doma něco „srdcového“, vezměte s sebou :-).

Pro rodiče je vhodné bílé (světlé) tričko, tílko, košile, blůzka. Vezměte i tmavou variantu ( černou, stačí hořejší díl). Je velice důležité, aby nic neodvádělo pozornost od miminka a tak raději dejte přednost jednoduchosti a vyvarujte se výrazných vzorů, nápisů a značek.

 

 

RODINNÉ FOCENÍ / FOCENÍ DĚTI

 

Co si VZÍT NA SEBE?

“Co si vzít s sebou na focení” je jedna z nejčastějších otázek, kterou dostávám. S sebou si vezměte hlavně dobrou náladu.Převážně oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Můžete prostřídat i vícero kousků během focení. Nic nepokazíte bílým trikem + rifle. Vždy se snažte barevně sladit oblečení všech lidí na fotografii a vyvarujte se oblečení s velkými potisky. Fotím většinou na boso. Pokud jsou boty součástí některého stylu, musí mít řádně očištěnou podrážku. Je dobré vzít dětem jejich vlastní oblíbenou hračku,třeba i větší, například odrážedlo, houpací koník apod.

 

 

 

Jak to probíhá?

Focení probíhá po předchozí domluvě na adrese: Benická 3291/1, 100 00 Praha – Strašnice. Focení trvá přibližně hodinu – hodinu a půl, u dětí záleží jak dlouho je to baví. Objednávat se lze telefonicky, emailem nebo pomocí kontaktního formuláře. Objednání termínu je závazné v momentě zpětného potvrzení zvoleného termínu fotografem a v závislosti na situacích (především nevhodné počasí v případě focení venku) se může ze strany fotografa měnit. Zrušení termínu méně jak 2 dny před focením je možné pouze telefonicky, nebo sms. Po objednání dostanete potvrzující e-mail s podrobnými informacemi.

Pokud má zákazník nějaké zvláštní požadavky na fotografie (určité téma, rekvizitu, počet, představu ….) sdělí toto fotografovi před focením. V případě, že se zákazník bez omluvy nedostaví do 20 min. od smluveného termínu, fotografování již nebude uskutečněno a fotograf smí opustit atelier.
V atelieru je zakázáno pořizovat jakékoliv fotografie zákazníkem bez předchozí domluvy.

Jak se fotografie vybírají?

Do 3 dnů od fotografování zákazník obdrží na email odkaz na online galerii s neupravenými náhledy, kde je možné přihlášení pouze pod individuálním heslem přiřazeném konkrétnímu zákazníkovi. Náhledové fotografie jsou určeny výhradně pro výběr k retušování – jsou v nízkém rozlišení, opatřeny vodoznakem a podle autorského zákona č. 121/2000 sb je zakázáno tyto fotografie jakkoliv dále upravovat nebo používat bez písemného souhlasu provozovatele.

V ceně je základní úprava fotografií – kontrast, zabarvení, ořez, apod. stejně jako drobné retuše pleti (pupínky, flíčky, drobné vrásky apod.) Rozsáhlé retuše jako např. úprava oblečení, zeštíhlování, odstraňování “druhé brady”, přebarvování odrostů apod. jsou možné pouze po předchozí domluvě.

Dodání fotografií se může lišit dle vytíženosti. Zpravidla jsou fotografie zpracovány do 3 týdnů od zaslání výběru zákazníka. Upravené fotografie dostane klient elektronicky odkazem ke stažení z úložiště, jehož platnost je
3 měsíce. Po této době jsou fotky z úložiště odstraněny a není možnost je znovu získat.
Fotografie jsou dodány v plném rozlišení bez loga ve formátu 2:3. V barevném a černobílém provedení.
Zákazník je povinen nakládat s fotografiemi pouze v rozsahu, jež mu dovoluje autorský zákon.

Reklamace

Garance vrácení peněz je možná v případě nespokojenosti. Reklamace je možná pouze na technicky nezdařilé fotografie. Nespokojenost s vlastním vzhledem nelze reklamovat. Tuto situaci je nutné nahlásit po zhlédnutí náhledu fotografií, nikoliv při dodání vyretušovaných fotografií. Odesláním výběru fotek k retuši klient souhlasí se zpracováním fotek bez možnosti reklamace.
Odsouhlasením těchto obchodních podmínek berete na vědomí autorský styl a styl zpracování – nelze ho poté reklamovat.

Prezentace na Facebooku a na webu

Pokud si nepřejete své fotky zveřejnit na mém webu či Facebookové stránce, prosím napište mi to. Jinak si vyhrazuji právo fotky zveřejnit.

Zákazník bere na vědomí, že zpracování jeho osobních údajů, které fotografovi poskytl v souvislosti s poskytnutím služby, fotograf zpracovává a bude zpracovávat z titulu plnění s odkazem na čl. 6 odst. 1 písm. b) Nařízení (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Účelem zpracování je evidence smluvní spolupráce a uplatnění případné reklamace. Fotograf bude zpracovávat osobní údaje zákazníka v souladu se zákonem č. 563/1991 Sb., zákon o účetnictví 5 let, následně údaje zlikviduje. Zákazník je tímto seznámen se svými právy, tedy právy subjektu údajů. Je si vědom svých práv v souladu s čl. 15 – 20 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů 2016/679, zejména práva na přístup k osobním údajům, práva na opravu a právo na výmaz.