Newborn / focení novorozenců

newborn photography Prague

Informace

Nejlepší věk pro focení newborn je cca od narození -14 dní jejich života! V této době miminka ještě hodně spinkají . Čím je miminko starší, tak uspávání je někdy hodně zdlouhavé a náročné. Focení newborn trvá někdy i 2-4 hodiny. Je třeba se na to připravit a s touto dobou počítat. Pokud přijdete s miminkem později, je focení o dost složitější a časově náročnější. Větší miminka už více reagují na okolí, roztahují ručičky a nožičky a hůře se uspávají a polohují.

Fotografování probíhá v ateliéru, kde se těm nejmenším plně podřizuje vše včetně teploty v místnosti.

S sebou si vezměte přebalovací podložku, věci potřebné pro přebalování a hlavně dostatek mléka (pokud plně nekojíte) pro miminko, jedí zde častěji než doma. Nezapomeňte na dudlík, i když ho Vaše miminko zrovna moc „nemusí“, pomůže uklidnit.

Při focení vznikají spící i koukavé fotky, pokud se focení účastní i tatínek, fotíme i společné rodinné záběry. Miminka se fotí převážně nahá nebo v nějaké čelence či čepičce.
V ateliéru je k dispozici velký výběr rekvizit a oblečků, které jsou nedílnou součástí newborn fotografovaní. Pokud máte doma něco „srdcového“, vezměte s sebou :-).

Pro rodiče je vhodné bílé (světlé) tričko, tílko, košile, blůzka. Vezměte i tmavou variantu ( černou, stačí hořejší díl). Je velice důležité, aby nic neodvádělo pozornost od miminka a tak raději dejte přednost jednoduchosti a vyvarujte se výrazných vzorů, nápisů a značek.


Portfolio